Nieuws uit de afvalbranche - Juni 2010

 

Wecycle biedt basisscholen Amsterdam gratis voorstelling aan

Wecycle, het initiatief voor de inzameling en recycling van elektrische apparaten en spaarlampen, biedt basisscholen in Amsterdam een gratis voorstelling aan van de Milieubende. Na een vrolijke voorstelling gaan kinderen van groep 8 in de aansluitende workshop aan de slag om concrete oplossingen te bedenken die de wereld duurzamer maken. De winnende ideeën worden bekend gemaakt tijdens het slotevenement op 15 oktober in het Dolfinarium en ook echt uitgevoerd i.s.m. bedrijven. Wecycle ondersteunt de voorstellingen om hiermee de aandacht vestigen op de noodzaak van het inzamelen van elektrische apparaten en spaarlampen. Meer informatie en inschrijven: www.wecycle.nl/milieuheld .

"Er is nog macaroni" is een vrolijke en absurde voorstelling over wat er gebeurt als de wereld zou vergaan. In de aansluitende workshop worden de kinderen gestimuleerd heldendaden te bedenken en (in samenwerking met een bedrijf) ook echt uit te voeren. Centraal daarbij staan creatieve maar wel realistische ideeën. Uit alle inzendingen kiest een deskundige jury tien nominaties die worden uitgenodigd voor het slotfeest op vrijdagochtend 15 oktober in het Filmtheater van Dolfinarium Harderwijk. Daar worden de makers van de drie opvallendste plannen in het zonnetje gezet.

De Milieubende is een project van theatergroep Max. Met educatieve voorstellingen maakt de Milieubende helden van kinderen die hun steentje willen bijdragen om de wereld duurzamer te maken. Deze doelstelling sluit nauw aan bij Wecycle, die veel waarde hecht aan educatie van kinderen over het onderwerp recycling. Al 1.200 basisscholen zijn Wecycle-school: een inzamelpunt voor elektrische apparaten om deze te laten recyclen, waarbij de school wordt beloond.

Wecycle wil iedereen ervan bewust maken dat gebruikte kleine elektrische apparaten (mp3-speler, spelcomputer, föhn, boor, radio, broodrooster, enz.) en spaarlampen niet thuishoren in de afvalbak of in een land waar minder eisen worden gesteld aan de veiligheid voor mens en milieu bij inzameling en recycling. Kostbare grondstoffen gaan hierbij verloren, terwijl hergebruik mogelijk is tot meer dan 90 procent. "Gooi nooit weg, maar lever in!" is daarom de centrale boodschap van Wecycle, die aangeeft dat het heel normaal en nuttig is ook kleine apparaten en spaarlampen in te zamelen.

 

NVMP 11-06-2010

 

 

 

opsommingsteken Wecycle en detailhandel staan voor verantwoorde recycling
opsommingsteken Blik mag bij het gewone afval
opsommingsteken AVRI blikt terug op 2009 met online jaarverslag
opsommingsteken Bijna 35.000 ton bier- en frisblikjes in Nederland gerecycled
opsommingsteken Theo Lemmen naar Geesink
opsommingsteken Meeste bedrijfsafval hergebruikt
opsommingsteken Amsterdam liet gifschip gaan
opsommingsteken Bergen op Zoom sluit gunstig contract voor GFT afval
opsommingsteken NVMP presenteert groei 2009 met jaarsite
opsommingsteken Officiele inbedrijfstelling vergistingsinstallatie Venlo
opsommingsteken Wecycle biedt basisscholen Amsterdam gratis voorstelling aan
opsommingsteken 1 miljoen ton gft-afval wordt 150 miljoen kilowattuur groene stroom
opsommingsteken Kolencentrales “vergroenen” met geroosterd afval
opsommingsteken Een nieuwe definitie van afval
opsommingsteken Intrekking milieuvergunning Nijhoff Grindmaatschappij
opsommingsteken Europese commissie wil geen nieuwe richtlijn voor bioafval
opsommingsteken Tilburg kiest voor een duurzamere verwerking van gft
opsommingsteken HVC opent innovatief en duurzaam afvalbrengstation
opsommingsteken OM eist 2 miljoen euro boete tegen Trafigura
opsommingsteken Afvalbranche maakt werk van kabinetsbeleid
opsommingsteken Convenant gescheiden inzameling van oudpapier verlengd
opsommingsteken Bas Eickhout bezoekt Nederlandse vergistingsinstallatie
opsommingsteken Judith Merkies bezoekt Nederlandse recyclinginstallaties

 


Dagelijks op de hoogte zijn van het laatste nieuws uit de afvalbranche! Klik hier voor een proefabonnement!


Disclaimer:Hoewel aan de informatie op Afvalgids.nl, en in de Afvalgids persoonlijke nieuwsbrief, de grootst mogelijke zorg wordt besteed, kunnen hieraan op geen enkele wijze rechten worden ontleend.